Swój przekaz kieruję do ludzi poszukujących, tych którzy chcą się rozwijać, działać i osiągać. Dotarłeś do tej strony i podjąłeś wysiłek rozwoju, gratuluję. Sam rozwijam się w kierunku kreowania i wprowadzania innowacji na rynek, natomiast tematyką komercjalizacji nauki, tworzeniem innowacji oraz budowaniem biznesów na poważnie zająłem od roku 2006.

Moja historia

Od najmłodszych lat pasjonowała mnie chemia i przedsiębiorczość. Z tego powodu już w liceum prowadziłem zajęcia z chemii, udzielałem korepetycji. Interesowały mnie eksperymenty chemiczne, reakcje, przemiany czy budowa materii. Studia skończyłem z wyróżnieniem mając czas na działalność naukową i organizacyjną (pozdrawiam Koło Allin i Aschem). Organizowaliśmy pokazy chemiczne, szkoły, seminaria.  Przed głównym gmachem Politechniki Wrocławskiej gromadziliśmy jednorazowo ponad 1000 osób! i to beż wypadków!

Po studiach magisterskich rozpocząłem doktorat, który skończyłem z dorobkiem wyróżniającym – współautorstwo ponad dziesięciu publikacji z impakt faktorem. Odkryłem zależności fotopolimeryzacji, syntezowałem pierwszą molekułę elektropolimeryzującą o zmiennej geometrii po przyjęciu ładunku. Interdyscyplinarny doktorat z chemii, fizykochemii i modelowania molekularnego obroniłem z wyróżnieniem recenzentów. Jeśli chcesz sprawdzić mój dorobek naukowy, wejdź na stronę: webofknowledge.com. W celach naukowych wyjeżdżałem do Francji – jeden semestr jeszcze na studiach spędziłem w Montpellier, do Stanów Zjednoczonych – roczny pobyt w University of Florida Gainesville u profesora Alana Katrizkiego – w „fabryce” badawczej oraz w Jackson State Uniwersity Misisipi, w centrum modelowania molekularnego.

Na doktoracie zacząłem interesować się nanotechnologią, współtworzyłem portal nanonet.pl, a potem poprowadziłem fundację NANONET.  Przez trzy lata budując jej podstawy finansowania, medium, zespół i markę. Dużo się nauczyłem i spotkałem wspaniałych ludzi.

Po doktoracie zająłem się dalszą pracą naukową, ale ciągnęło mnie do komercjalizacji. Stąd doświadczenie w inicjowaniu współpracy i projektów w jednej z jednostek naukowych. Następnie byłem na studiach MBA, by zyskać wiedzę, słownictwo i podejście ekonomiczne. Wyjechałem również na miesięczny staż na Warwick University, wydział WMG, który jest liderem badań dla przemysłu. Prace w kreowaniu projektów badawczych dla przemysłu, opiniowanie udzielania finansowania.
Aktualnie prowadzę własne firmy i przedsięwzięcia oraz współpracuję z uczelniami i instytucjami. Na swoim koncie mam parę wdrożeń, zgłoszeń patentowych, patentów i komercjalizacji, spółek kapitałowych i inwestycji.

Życie prywatne

Mam kochającą się rodzinę i jestem poukładany 🙂

Doświadczenie

Zdobyte zagranicą, w pracy w działach B+R przedsiębiorstw, instytucjach naukowych, uczelniach, funduszach inwestycyjnych oraz w prowadzeniu fundacji, klastrów, spółek kapitałowych, zasiadaniu w radach nadzorczych oraz prac eksperckich.

Szkolenia, przekazywanie wiedzy
Lubię dzielić się wiedzą, dlatego w szkole udzielałem lekcji, w liceum i na studiach korepetycji, a potem prowadziłem szkolenia, warsztaty, a nawet zająłem się coachingiem. W pewnym momencie przestałem liczyć godziny, podczas których dzieliłem się wiedzą i osoby, którym tę wiedzę przekazałem.
By uczyć, sam praktykuję: dużo czytam, spotykam się z ludźmi, uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach. Jestem z tych, co pokazują, jak zrobić wędkę i złapać rybę, niż tych, co podają wszystko na tacy. Pobudzam do myślenia i kreatywności, bo wiem, że to zmienia oraz otwiera człowieka.

Lubię to zdanie:
Im jest nas więcej, tym więcej możemy zrobić, tym większe dzieła dokonać, tym więcej dla nas wszystkich do podziału, ponieważ współpraca tworzy nowe rynki i możliwości, a rywalizacja izoluje i jest przejawem ubóstwa mentalności.

Dlatego zapraszam Cię do mojej grupy na newsletterze
(po prawej stronie – zapisz się)

ps.

Prowadzę szkolenia, konsultacje, warsztaty z zakresu innowacyjności, technologii, zarządzania własnością intelektualną, outsourcingu badań i prac rozwojowych oraz komercjalizacji pomysłów. Uczę zagadnień praktycznych, przydatnych w działalności gospodarczej, motywuję i rozwijam osoby. Doświadczenie zdobyłem w kontaktach z ludźmi sukcesu, zaś wiedzę z licznych książek, kursów i warsztatów.