Promocja!

Kreowanie Innowacji za pomocą prac badawczo-rozwojowych

Oceniony 4.00 na 5 na podstawie 1 oceny klienta
(2 opinie klienta)

498,98  399,98 

Format on line: 3h wykładów + 45 min webinarium,
Najbliższa edycja: 20 kwiecień 2018
Najbliższy termin: 30 maj 2018 (ilość miejsc 16)
Certyfikat uczestnictwa w kursie: TAK

Kategoria:

Opis

Tytuł kursu:
Kreowanie Innowacji za pomocą prac badawczo-rozwojowych.

Czego się nauczysz:

 • skąd brać pomysły na skuteczne i potrzebne innowacje,
 • jak analizować i oceniać pomysły pod kątem opłacalności,
 • poznasz drogę od pomysłu do wdrożenia na przykładach.

Opis kursu:
Innowacja jest sposobem na zwiększenie przychodów, zagwarantowanie pozycji rynkowej, sposobem wejścia nowego podmiotu na rynek oraz słowem otwierającym finansowanie na projekty badawczo-rozwojowe. Innowacja zawsze rozpoczyna się od obserwacji i myślenia, a kończy się na działaniu. Z tego kursu dowiesz się jak wybierać tematy i przygotowywać projekty rynkowe. Materiał przedstawiony na warsztacie da ci ogólne pojęcie jak praktycznie podejść do innowacji zarówno od strony komercyjnej jak i naukowej.

Ramowy program kursu:

 • innowacja w kontekście strategii rozwoju,
 • pomysły na innowacje (generowanie, znajdowanie),
 • określenie parametrów innowacji,
 • ocena innowacji, ryzyka, realności i zapotrzebowania,
 • droga od idei do rezultatów finansowych,
 • przygotowanie projektu tworzenia innowacji,
 • sposoby finansowania innowacji.

Opis kursu:
Rezultaty projektów badawczo-rozwojowych są zawsze związane z wytwarzaniem wiedzy (know how). Wiedza zaś odpowiednio przygotowana i zabezpieczona należy do towaru, który może być oddana za darmo (np. ujawnienie) lub wielokrotnie drożej niż koszty poniesione w projekcie. W kursie tym poznasz podstawowe metody dotyczące kodyfikacji i ochrony nieintelektualizowanej. Da to Tobie możliwość przygotowania projektów B+R z naciskiem na efektywne tworzenie własności niematerialnych i prawnych, ewaluowania projektów pod kątem IP oraz przygotowanie rezultatów do komercjalizacji. Kurs zawiera przykłady oraz przydatne odnośniki.

Forma kursu:
Kurs składa się z trzech godzin nagrań wideo dostępne do obejrzenia o dowolnej porze w okresie miesiąca od wykupienia. W ramach kursu uzyskujecie także dostęp do webinarium (udział w webinarium nie jest obowiązkowy). Na webinarium można uzyskać odpowiedz na zadane pytania (pytania można przesłać mailem przed webinarium lub zadać w trakcie jego trwania). Po zakończeniu kursu, każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa wystawiony przez Fundację Rozwoju Nauki i Biznesu w Obszarach Nauk Medycznych i Ścisłych, Klaster B+R&I oraz Marifę Zarządzanie Własnością Intelektualną. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma kluczowe slajdy użyte w prezentacji. Certyfikat jest w formie elektronicznej. Prowadzący dr inż. Jacek Doskocz (praktyk).

2 opinie dla Kreowanie Innowacji za pomocą prac badawczo-rozwojowych

 1. SD

  Według mnie jest to obowiązkowy materiał dla pracowników uczelni, który uczestniczy w przygotowaniu projektu. Po zastosowaniu wskazówek, zwiększy się stopień komercjalizacji rozwiązań jak i również odkrywczość.

 2. Oceniony 4 na 5.

  Doktor

  Szkoda, że nie wybrałem warsztatów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *